خوراک و نوشیدنی در گذر این ماه

ماه اکتبر را میتوان ماه خوراک و نوشیدنی نام گذاشت. نام گذاری سه روز مرتبط با حوزه خوراک و نوشیدنی  با عنوان روزجهانی قهوه،روز جهانی غذا و روز جهانی سرآشپز در جوامع تخصصی بین المللی موجب شده که این ماه حال و هوایی دیگر برای متخصصین این حوزه داشته باشد. روز اول اکتبر با بوی قهوه شروع میشود چراکه در اولین روز این ماه شاهد بزرگداشت روز جهانی قهوه در کشورهای مختلف جهان هستیم. امروزه قهوه بعنوان یکی از پر طرفدارترین نوشیدنی‌های دنیا علاوه بر گردش مالی چشم گیر در حوزه های اقتصادی،در جنبه‌های اجتماعی نیز موجب شخصیت بخشی نوینی به جامعه فعال خود  گردیده است.این افراد با تکیه بر آموخته های آکادمیک خود از کشت تا دم آوری این محصول رنگ و بوی شهرها و کشور‌های خود  را مانند قهوه گرم می‌کنند. رویدادهای مرتبط با روز  بین المللی قهوه  در سراسر جهان بیش از انتظار است. امسال و از سوی سازمان بین المللی قهوه   ICO و 77 کشور عضو آن به نقش ویژه زنان با عنوان (Women in Coffee) در صنعت  قهوه اختصاص داده شده است. این موضوع با هدف تمرکز تمامی دست اندر کاران به دلیل اهمیت فزاینده نقش زنان در زنجیره ارزشی صنعت قهوه و ترویج توانمند ‌سازی زنان برای دستیابی به برابری جنسیتی و افزایش بهره وری در حوزه‌های عرضه و مصرف پایدار، به ویژه در شرایط آب و هوایی و قیمت نازل، انتخاب شده و در تلاش است تا حضور زنان را در این صنعت بزرگ ارج نهد.

رویداد بعدی در 16 اکتبر قرار دارد.روز جهانی غذا هر ساله در سراسر جهان در این تاریخ به افتخار تاسیس سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد(فائو) گرامی داشته می‌شود. بسیاری از سازمان‌های مرتبط با امنیت غذایی، از جمله برنامه جهانی غذا و صندوق بین المللی توسعه کشاورزی این روز را جشن میگیرند.روز جهانی غذا فرصت مناسبی است تا افکار عمومی جهان بدانند که میتوانند  به گرسنگی پایان داده و تبدیل به «نسل گرسنگی صفر» شوند اما برای دستیابی به این هدف همه باید با یکدیگر همکاری کنند. «گرسنگی صفر» دومین آرمان توسعه پایدار سازمان ملل است که در سال 2016 به منظور ریشه‌کنی گرسنگی تا سال 2030( شمسی1410) توسط جامعه جهانی تصویب شد و در این راستا سال 2018 به نام “اقدامات ما آینده را می‌سازد” (our actions are our future ) نامگذاری گردید.

بیست اکتبر روز سرآشپز لقب گرفته است.برنامه ریزی رویدادهای این روز که  توسط انجمن جهانی جوامع سرآشپزان برگزار میشود از اهمیت زیادی بین جامعه آشپزی برخوردار است. از زمان ایجاد این انجمن  توسط دکتر بیل گالاگر در سال 2004، سرآشپزان جهان متعهد به بزرگداشت روز جهانی سرآشپز برای حرفه  خود شده اند و در تلاشند تا یاد آور شوند که وظیفه آنها  انتقال دانش و مهارت‌های آشپزی به نسل بعدی با ایجاد حس غرور و تعهد به آینده می‌باشد. در طول سال های گذشته، انجمن در تلاش بوده تا به کودکان در سراسر جهان در مورد اهمیت خوردن غذای سالم با برگزاری کارگاه های سرگرم کننده و آموزش کمک نماید. در سال 2018 موضوع “غذاهای سالم برای رشد ”  (Healthy Foods for Growing Up)  انتخاب شد تا کودکان را  به برنامه ریزی در مورد حرفه ای که می خواهند در بزرگسالی در آن مشغول شوند و در آن رشد کنند تشویق نماید و نحوه آماده‌سازی و طبخ  غذای سالم  و تعهد به رژیم غذایی سلامت را به آنها آموزش دهد. انجمن میخواهد از این فرصت برای آموزش کودکان استفاده کند و  با استفاده از سرآشپزان بزرگ ، آموزش و همکاری کودکان نسلی سلامت را پرورش دهد.

بررسی این تقویم و اقداماتی که در حال حاضر در کشور در جریان است نوید بخش اتفاقات خوبی در صنعت خوراک و نوشیدنی و مسئولیت اجتماعی متخصصین این حوزه می‌باشد.نخستین  انجمن تخصصی ترویج خوراک و نوشیدنی کشور IRANFBA چندی پیش و با صدور مجوز از سوی وزارت کشور شروع بکار کرد. این انجمن با محوریت متخصصین حوزه های مختلف خوراک و نوشیدنی تعهداتی در قبال نسل امروز و فردای این صنعت دارد و امیدوار است با بهره‌گیری از دانش روز و افراد دارای فکر ، تعهد و تجربه و با وجود محرومیت های شکل گرفته با توجه به تحریم‌ها بتواند نه تنها مسئولیت خود را در قبال اعضا، بلکه در تحقق آرمانهای جهانی مشخص شده همچون ارج نهادن به نقش و حضور زنان، همکاری و اتحاد برای رسیدن به گرسنگی صفر ،پرورش نسلهای بعدی سرآشپزان و آشپزی سلامت در جامعه ایفا نماید. بی شک این مهم بدون تمرکز بر اهداف و بهره گیری از توانمدی‌های اصناف ، گروه ها و افراد داری فکر و سرمایه ممکن نیست و نکته ای جز اتحاد فکر و عمل در این مهم صنعت خوراک و نوشیدنی ایران را در عرصه‌های مختلف سلامت، اقتصاد و گردشگری جهانی نمیکند.

Leave a Reply